İNG Bank Krediler

19 Haziran 2007 tarihinde Oyak Bank’ın yüzde yüz hissesinin ING’ye satıılmış ve 24 Aralık 2007 tarihinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank ING Grup çatısı altına girmiştir.

Uluslararası en büyük finans kuruluşları arasında yer alan ING Grubu, 150 yıldır bankacılık, sigortacılık, varlık yönetimi alanlarında, bireysel ve kurumsal müşterilere geniş kapsamlı ürünler ve hizmetler sunan, dünyanın lider finansal hizmet kuruluşlarından biridir.

Hollanda kökenli Grup, bireysel krediler çatısı altında konut kredileri,taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri ürünleri ile Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Avustralya’ya 40’ı aşkın ülkede, 94.000 çalışanı ile 67 milyon müşteriye hizmet sunmaktadır.

İNG Bank Kredi Hesaplama

Gelire göre uygun ödeme seçenekleri ve kampanyalarla İNG Bank konut kredisi hesaplama aracı MortgageMetre aracılığı ile kullanılacak konut kredisinin taksitleri kolaylıkla hesaplanabilir. Konut kredisi taksitlerinde KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve BSMV’den (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) bulunmaz. Diğer kredilerde ise KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve %15, BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) %5 oranında alınmaktadır.

ING Bank
%

İNG Bank Konut Kredisi Ürünleri

Bankanın;  aylık taksitlerinin seçilen vade boyunce değişmediği, Sabit Taksitli Konut Kredisi Ürünü; masrafların çok olduğu, ekstra harcamaların yapıldığı tatil aylarında ya da vergi dilimine giren Aralık ayında taksit ödemelerinin azaltılabildiği Tatil Yapan Mortgage ürünü; başlangıç taksiti artan veya azalan şekilde devam eden Taksiti Artan ya da Azalan Mortgage Ürünü; sadece kredi faizinin ödendiği ve vade son taksitinde ise anaparanın ödendiği  Sadece Faiz Ödemeli Mortgage Ürünü, geliri dönem dönem artan, belirli zamanlarda prim ve ikramiye alan, bütçesine göre uygun taksitler ödemek isteyen, istediği dönemlerde ara ödemeler yapmak isteyen kişilere özel Ara Ödemeli Konut Kredisi Ürünü; emeklilere özel 3 Ayda Bir Ödemeli Konut Kredisi Ürünü; yurtduşında çalışan ve Türkiye’de knut sahibi olmak isteyen TC vatandaşlarına özel Gurbetçi Konut Kredisi Ürünü ve gelirini belgeleyemeyen ya da yetersiz gelir nedeniyle konut kredisi kullanamayanlara özel, 3 kişinin bir araya gelerek sunacağı ortak gelir belgesi ile kullanılabilecek Müşterek Konut Kredisi ürünü mevcut.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Ürünleri

İhtiyaç kredisi kapsamında 2B Arazi Kredisi ile %0,94 faizle hem peşin ödeme yaparak %44 oranında indirimden faydalanmak hem de kredi taksitlerini bütçeye uygun planlamak mümkün. Bankanın 30.000 TL’ye kadar, 60 aya varan vade seçenekleri ile tüm PTT işyerlerinden başvuru yapabildiği PTT Kredi Postam Ürünü; 5.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için Mini Kredi Ürünü; düşük faizli ve masraflı Düşük Faizli ve düşük Masraflı Kredi Ürünü; yüksek tutarlı nakit ihtiyaçların giderilmesi için gayrimenkul ipoteği karşılığı 60 aya varan vadelerle kullanılabildiği İpotekli İhtiyaç Kredisi Ürünü ve mevduatın vadesi bozulmadan,  60 aya varan vade seçenekleri ile avantajlı faiz oranlı Nakit Kredi Ürünü bulunmaktadır.

İNG Bank Taşıt Kredisi Ürünleri

İNG Bank Taşıt Kresinde, hızlı onay süreci, esnek ödeme alternatifleri ile geri ödeme tutarları ve taksit tarihleri ihtiyaca göre 48 aya varan vade seçenekleri ile belirlenebilir.