Çin Kredi Faizini 0.25 Puan İndirdi

ÇİN, kredi ve mevduat faizlerinde 0.25 puanlık indirime gitti. Çin Merkez Bankası’ndan dün akşam üzeri yapılan açıklamada, bir yıl vadeli kredi faizlerinin 0.25 puan düşürülerek yüzde 5.35’e indirildiği kaydedildi. Açıklamada mevduat faizlerinde de aynı miktarda indirime gidildiği belirtildi. Buna göre, mevduat faizleri yüzde 2.50 seviyesine geriledi. Son yıllarda hız kesen Çin ekonomisindeki aşırı yavaşlama kaygıları faiz […]

, , , , , ,

Yorum yok

Hangi Durumlarda Konut Kredisi Kullanılamaz?

Konut kredisi sadece alınacak eve ipotek koydurtulması ve bunun karşılığında konut kredisi kullanılması işlemi olmadığından, tüketici her durumda bu kredi türünü kullanamaz.

, , , ,

Yorum yok

TC No İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu eski dönemlerde de insanlar için büyük önem taşıyordu ancak günümüzde çok daha fazla dile getirildiği için artık herkes tarafından bilinen bir kavram haline geldi. Kredi notu eski dönemlerde de insanlar için büyük önem taşıyordu ancak günümüzde çok daha fazla dile getirildiği için artık herkes tarafından bilinen bir kavram haline geldi. Her yeni gün dünya genelindeki […]

, , ,

Yorum yok

Dalaman Havalimanı’nın Kredi Sözleşmesi İmzalandı

Dalaman Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminal Binası’nın yapımında kullanılacak 175 milyon avroluk krediye ilişkin sözleşme, YDA Group ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Unicredit Bank tarafından imzalandı.

, , ,

Yorum yok

Kredi İçin Bankaya Sorulması Gereken Sorular

Her bankanın tahsis sistemi ve kredi işlemlerine bakış açısı farklılık gösteriyor. Farklı bankaların şartlarını kıyaslamadan kredi işlemlerine başlamak en doğru seçim olmayabilir.

, , , , ,

Yorum yok

Merkezin Kararı ile Kredi Faizleri Düşecek

100 bin liralık kredinin faizi 564 lira daha düşük olacak

, , , , , ,

Yorum yok

Kredi Faizleri İnecek

Merkez Bankası’nın uyguladığı üç faizde birden indirim yapması hem tüketiciye hem büyümeye katkı verecek. Bankaların gecelik borç verme faizini yüzde 11.25’ten yüzde 10.75’e çeken Merkez, tüketici ve sanayicinin bankalardan kullandığı kredi faizlerinin de 0.5 puan inmesini sağlayacak.

, , , , ,

Yorum yok