Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları Aralık Ayındaki Rakamlara Ulaştı

Temmuz ayında konut kredisi faiz oranlarını indiren bankalar arasına Şekerbank da katıldı. Mart ayından bu yana oranlarını değiştirmeyen banka, aldığı kararla 3-120 ay vadeli oranlarını 0.30 puan düşürdüğünü açıkladı.

Yorum yok

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Aşağı Yönlü Bir Trend Var

Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, son bir kaç aydır konut kredisi faiz oranlarında aşağı yönlü bir trend olduğunu açıkladı

Yorum yok

Belçika Kiradan Ucuz Konut Kredisi Verecek

Belçika, Flaman bölgesinde, gelir seviyesi düşük vatandaşları için düşük faizli sosyal konut projesi için 500 milyon Euro bütçe ayırdı. Belçika, yaşanan ekonomik krize rağmen sosyal devlet olma ilkesinden vazgeçmedi.

Yorum yok

Türkiye Konut Fiyatları En Çok Yükselen 9.Ülke

IMF’nin veri tabanındaki 52 ülkedeki son bir yılın konut fiyat artışı ortalaması % 1,5. Türkiye % 6,7’lik artışla 52 ülke arasında son bir yılda konut fiyatları en çok yükselmiş olan 9. ülke.

Yorum yok

Konut Kredileri Hacmi 115 Milyara Yaklaştı

KrediPazari.com’un BDDK verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Haziran ayı başında 114 milyar TL’yi aşan konut kredisi hacmi, 27 Haziran itibariye 115 milyara ulaştı.

Yorum yok

Vatandaşın Borcuna Af Geliyor

Torba Yasası kapsamında emlak vergileri ile çevre temizlik vergisi ve su borçları da yapılandırılacak, faizleri silinip 36 ayda ödenecek.

Yorum yok

Kuveyttürk 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Oranlarını 0.95′e Düşürdü

Kredipazari.com’un edindiği bilgilere göre Kuveyttürk, Temmuz ayı ilk haftasında yeni bir indirim kararı daha alarak 61-120 ay aralığındaki konut kredisi oranlarını 0.02 puan indirdiğini açıkladı.

Yorum yok